Localization client (3.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Language
it: Lingua

en: Search
it: Cerca

en: Save
it: Salva

en: Text
it: Testo

en: Contains
it: Contiene

en: Close
it: Chiudi

en: Source
it: Sorgente

en: Multilingual
it: Multilingue

en: Translation
it: Traduzione

en: About
it: Informazioni

en: Update settings
it: Aggiorna impostazioni

en: Address of localization server to use
it: Indirizzo del server di localizzazione da usare

en: Makes it possible to translate the Drupal interface on-page.
it: Rende possibile la traduzione on-page dell'interfaccia di Drupal.

en: Translation sent and accepted by @server.
it: Traduzione inviata ed accettata da @server.

en: Translation rejected by @server. Reason: %reason
it: Traduzione rifiutata da @server. Motivo: %reason

en: The connection with @server failed with the following error: %error_code: %error_message.
it: Connessione con @server fallita con errore: %error_code: %error_message.
