Localization client (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Language
tr: Dil

en: Search
tr: Ara

en: Save
tr: Kaydet

en: Text
tr: Metin

en: Contains
tr: İçerir

en: Close
tr: Kapat

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Source
tr: Kaynak

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: Translation
tr: Çeviri

en: Skip
tr: Atla

en: About
tr: Hakkında

en: Update settings
tr: Güncelleme ayarları

en: Address of localization server to use
tr: Kullanılacak yerelleştirme sunucusunun adresi

en: Translate interface
tr: Arayüzü çevir

en: Client settings
tr: İstemci Ayarları

en: Makes it possible to translate the Drupal interface on-page.
tr: Drupal arayüzünü sayfa üzerinde çevirmeyi sağlar

en: Translation sent and accepted by @server.
tr: Çeviri gönderildi ve @server tarafından kabul edildi.

en: Translation rejected by @server. Reason: %reason
tr: Çeviri @server tarafından reddedildi. Sebep: %reason
