Localization quick links (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Makes it possible to translate the Drupal interface on-page.
de: Macht es möglich, die Drupal-Benutzeroberfläche auf der Seite selbst zu übersetzen.

en: Entity types
de: Entitätstypen

en: Disable on-page translation on the following system paths
de: Übersetzungen innerhalb der Seite für folgende Systempfade deaktivieren

en: One per line. Wildcard-enabled. Examples: system/ajax, admin*
de: Einer pro Zeile, Platzhalter erlaubt. Beispiel: system/ajax, admin*

en: Translate page
de: Seite übersetzen
