Localization quick links (1.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Makes it possible to translate the Drupal interface on-page.
uk: Робить можливим переклад інтерфейсу Drupal безпосередньо на сторінці.

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Disable on-page translation on the following system paths
uk: Вимкнути переклад "на сторінці" за наступними системними шляхами

en: One per line. Wildcard-enabled. Examples: system/ajax, admin*
uk: Один на рядок. Можливі мета-символи. Приклади: system/ajax, admin*

en: Translate page
uk: Перекласти сторінку
