Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to bg translation catalogue (12 entries)

en: double click
bg: двойно кликване

en: Double Click
bg: Двойно Кликване

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Localization
bg: Локализация

en: Verify requirements
bg: Провери изискванията

en: Administrator account
bg: Администраторски акаунт

en: Author information
bg: Информация за автора

en: Database updates
bg: Обновяване база данни

en: Administrator role
bg: Администраторска роля

en: Author textfield
bg: Текстово поле: Автор
