Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Taxonomy terms
oc: Tèrmes de taxonomia

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Author Name
oc: Nom de l'autor

en: Authoring information.
oc: Informacion de composicion

en: Author's website
oc: Site web de l'autor

en: Localization
oc: Traduccion

en: Verify requirements
oc: Verificacion dels prerequesits

en: Administrator account
oc: Compte Administrator

en: Author information
oc: Informacions de redaccion

en: Database updates
oc: Mesa a jorn de la basa de donadas

en: Taxonomy Term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Administrator role
oc: Ròtle administrator

en: Author textfield
oc: Camp tèxte autor

en: Author uid
oc: uid de l'autor
