Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha9) - en to os translation catalogue (53 entries)

en: photos
os: нывтӕ

en: list
os: номхыгъд

en: tags
os: тегтӕ

en: Home
os: Cæйраг

en: Next
os: Дарддæр

en: user
os: архайæг

en: Pages
os: Фæрстæ

en: delete
os: схаф

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Group
os: Къорд

en: Author
os: Автор

en: List
os: Номхыгъд

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: disabled
os: хицæн у

en: Confirm
os: Афтæ у

en: administrator
os: администратор

en: Description
os: Афыст

en: Language
os: Æвзаг

en: Enable
os: Сиу кæн

en: Disable
os: Ахицæн кæн

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Administration
os: Разамынад

en: Action
os: Архайд

en: error
os: рæдыд

en: Tags
os: Тегтæ

en: Taxonomy
os: Таксономи

en: Homepage
os: Хæдзарон фарс

en: Download
os: Рахæсс

en: Version
os: Верси

en: Overview
os: Афæлгæст

en: File
os: Файл

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Reset
os: Раздæрау

en: Test
os: Тест

en: Weight
os: Уæз

en: Image
os: Сурæт

en: Name
os: Ном

en: Import
os: Импорт

en: Export
os: Экспорт

en: Label
os: Нысан

en: Save
os: Ныффысс

en: Default
os: Æнæивд

en: Summary
os: Иумиагæй

en: Core
os: Астæумагъз

en: Time
os: Афон

en: Format
os: Формат

en: History
os: Истори

en: Modules
os: Модултæ

en: forum
os: форум
