Laces (1.0.0-beta6) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Page title
fr: Titre de page

en: Site name
fr: Nom du site

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Powered by Drupal
fr: Propulsé par Drupal

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Subscribe to @title
fr: S'abonner à @title

en: Text Formats
fr: Formats de texte

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: Site branding
fr: Identité du site

en: First page
fr: Première page

en: By @author @time ago
fr: Par @author il y a @time

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: An error occurred while trying to preview the media. Please save your work and reload this page.
fr: Une erreur s'est produite lors de la tentative de prévisualisation du média. Veuillez enregistrer votre travail et recharger cette page.
