Laces (1.0.0-beta6) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Search
id: Pencarian

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Help
id: Bantuan

en: n/a
id: t/t

en: Page title
id: Judul halaman

en: Site name
id: Nama situs

en: Tabs
id: Tab

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Powered by Drupal
id: Menggunakan Drupal

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Subscribe to @title
id: Berlangganan @title

en: Text Formats
id: Format teks

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: First page
id: Halaman pertama

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
