Laces (1.3.2) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: n/a
fa: هیچ

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن
