Laces (2.3.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: n/a
it: n/d

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Pagination
it: Paginazione

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Subscribe to @title
it: Iscriviti a @title

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina

en: Page @items.current
it: Pagina @items.current

en: By @author @time ago
it: Da @author @time fa
