LaMetric Time (2.0.0) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Test
uk: Тест

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Text
uk: Текст

en: Send
uk: Надіслати

en: here
uk: тут

en: Other
uk: Інше

en: API key
uk: Ключ API

en: Application
uk: Програма

en: Local
uk: Локаль

en: IP address
uk: IP-адреса

en: Connection
uk: З'єднання

en: Access token
uk: Токен доступу

en: Send notification on the LaMetric Time device.
uk: Надіслати сповіщення на пристрій LaMetric Time.

en: Send notification on the LaMetric Time device
uk: Надіслати сповіщення на пристрій LaMetric Time

en: See @url where you can found this data.
uk: Перегляньте @url, де можливо знайти ці дані.

en: E.g. @example
uk: Наприклад, @example

en: Select an icon on the @url page.
uk: Виберіть іконку на сторінці @url.

en: The notification has been successfully sent.
uk: Сповіщення успішно надіслано.

en: Copy from the <em>Api Key</em> table column on the @url page.
uk: Скопіюйте зі стовпця таблиці <em>Api Key</em> на сторінці @url.

en: Send notification to a device in the same network.
uk: Надіслати сповіщення на пристрій у тій же мережі.

en: Send notification to a device via an application.
uk: Надсилайте сповіщення на пристрій через застосунок.

en: LaMetric Time pages.
uk: Сторінки LaMetric Time.

en: Set credentials for connecting to a specific device directly or through an application.
uk: Встановіть облікові дані для підключення до певного пристрою безпосередньо або через застосунок.

en: LaMetric Time Settings
uk: Налаштування LaMetric Time

en: LaMetric Time Test
uk: Тестування LaMetric Time

en: LaMetric Time settings
uk: Налаштування LaMetric Time

en: Send notification to a device in the same network
uk: Надіслати сповіщення на пристрій у тій же мережі

en: Connection type credentials
uk: Облікові дані типу підключення

en: Push URL or Local Push URL
uk: Push URL чи Local Push URL

en: Local credentials
uk: Локальні облікові дані

en: Navigate to the @url tab on the <em>My Apps</em> page.
uk: Перейдіть до вкладки @url на сторінці <em>My Apps</em>.

en: Repeat the steps described below to find values for these fields:
uk: Повторіть кроки, описані нижче, щоб знайти значення для цих полів:

en: Icon identifier
uk: Ідентифікатор іконки
