Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Images
hi: चित्र

en: Delete
hi: मिटायें

en: Date
hi: तारीख

en: Links
hi: लिंक

en: Image
hi: चित्र

en: Label
hi: लेबल

en: Anchor
hi: एंकर

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Theme
hi: थीम

en: ID
hi: आईडी

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Close
hi: बंद करे

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Video
hi: वीडियो

en: About
hi: के बारे में

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: Text value
hi: पाठ मान
