Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Text Color
fr: Couleur de texte

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Add
fr: Ajouter

en: Anchor
fr: Ancre

en: Display
fr: Affichage

en: Theme
fr: Thème

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: Up
fr: Haut

en: Class
fr: Classe

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: Clone
fr: Cloner

en: Down
fr: Bas

en: Close
fr: Fermer

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Clean
fr: Effacer

en: Video
fr: Vidéo

en: Customize
fr: Personnaliser

en: About
fr: À propos

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: Text value
fr: Valeur textuelle

en: Paragraph type
fr: Type de paragraphe

en: %name: may not be longer than @max characters.
fr: %name : ne peut dépasser @max caractères.

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
