Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Images
fa: تصاویر

en: Delete
fa: حذف

en: Edit
fa: ویرایش

en: Image
fa: تصویر

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: Add
fa: افزودن

en: Anchor
fa: لنگر

en: Display
fa: نمایش

en: Theme
fa: پوسته

en: ID
fa: شناسه

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Up
fa: بالا

en: Class
fa: کلاس

en: Maximum length
fa: حداکثر طول

en: Clone
fa: تکرار

en: Down
fa: پایین

en: Close
fa: بستن

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Video
fa: ویدیو

en: Customize
fa: سفارشی کردن

en: About
fa: درباره

en: The maximum length of the field in characters.
fa: حداکثر طول فیلد به کاراکتر.

en: Paragraph type
fa: نوع پاراگراف
