Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Images
ro: Imagini

en: Delete
ro: Șterge

en: Edit
ro: Editați

en: Image
ro: Imagine

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Add
ro: Adaugă

en: Anchor
ro: Ancoră

en: Display
ro: Afișaj

en: Theme
ro: Temă

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Up
ro: Sus

en: Class
ro: Clasă

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Clone
ro: Clonare

en: Down
ro: Jos

en: Close
ro: Închideți

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Classes
ro: Clase

en: About
ro: Despre

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Text value
ro: Valoare text

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date
