Language-Country Negotiation (1.0.0-alpha5) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Status
it: Stato

en: List
it: Elenco

en: Edit
it: Modifica

en: Country
it: Paese

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Countries
it: Paesi

en: published
it: pubblicato

en: Changed
it: Modificato

en: Multilingual
it: Multilingue

en: not published
it: non pubblicato

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: About
it: Informazioni

en: Country name
it: Nome della nazione
