Language-Country Negotiation (1.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Status
pt: Estado

en: List
pt: Lista

en: Edit
pt: Editar

en: Country
pt: País

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Countries
pt: Países

en: published
pt: publicado

en: Changed
pt: Alterado

en: Multilingual
pt: Multillingue

en: not published
pt: não publicado

en: Country code
pt: Código do país

en: About
pt: Sobre

en: Country name
pt: Nome do país
