Language Negotiation Url Matrix (1.0.0-beta1) - en to sv translation catalogue (19 entries)

en: Domain
sv: Domän

en: Code
sv: Kod

en: Destination
sv: Mål

en: Key
sv: Nyckel

en: Source
sv: Källa

en: About
sv: Om

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Path prefix
sv: Sökvägsprefix

en: language
sv: språk

en: Part of the URL that determines language
sv: Del av URL som bestämmer språk

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: Path prefix configuration
sv: Konfiguration av sökvägsprefix

en: Domain configuration
sv: Konfiguration av domän

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
sv: Sökvägsprefix för %language (%langcode) (förvalt språk)

en: %language (%langcode) path prefix
sv: Sökvägsprefix för %language (%langcode)

en: %language (%langcode) domain
sv: Domän för %language (%langcode)

en: The prefix may not contain a slash.
sv: Prefixet får inte innehålla ett snedstreck.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
sv: Prefixet för %language, %value, är inte unikt.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
sv: Domänen för %language, %value, är inte unik.
