Language Suggestion (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Language
id: Bahasa

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Continue
id: Lanjutkan

en: Custom
id: Tersuai

en: Site language
id: Bahasa situs

en: Browser
id: Peramban

en: Multilingual
id: Multi bahasa

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Custom URL
id: URL kustom

en: Languages not yet added
id: Bahasa yang belum ditambahkan

en: Part of the URL that determines language
id: Bagian dari URL yang menentukan bahasa

en: Existing languages
id: Bahasa yang sudah ada.

en: Language mapping
id: Pemetaan bahasa
