Custom Language field (8.x-1.10) - en to sl translation catalogue (20 entries)

en: Delete
sl: Izbriši

en: Language
sl: Jezik

en: Weight
sl: Teža

en: Name
sl: Ime

en: Label
sl: Oznaka

en: Format
sl: Oblika

en: Display
sl: Prikaz

en: Enabled languages
sl: Omogočeni jeziki

en: Native name
sl: Domače ime

en: Language code
sl: Koda jezika

en: Language neutral
sl: Nevtralen jezik

en: Direction
sl: Smer

en: Are you sure you want to delete the language %name?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati jezik %name?

en: Language name
sl: Ime jezika

en: Right to left
sl: Od desne k levi

en: Left to right
sl: Od leve k desni

en: Custom language
sl: Uporabniško definirani jezik

en: Add custom language
sl: Dodaj uporabniško definirani jezik

en: Save language
sl: Shrani jezik

en: Direction that text in this language is presented.
sl: Smer v kateri se bere besedilo v tem jeziku.
