Custom Language field (8.x-1.10) - en to sr translation catalogue (26 entries)

en: Delete
sr: Избриши

en: Language
sr: Језик

en: - None -
sr: - Ниједан -

en: Weight
sr: Тежина

en: Name
sr: Име

en: Label
sr: Ознака

en: Display
sr: Приказ

en: ID
sr: ИД

en: Size of textfield
sr: Величина текстуалног поља

en: Native name
sr: Оригинални назив

en: Language code
sr: Кȏд језика

en: Direction
sr: Смер

en: Are you sure you want to delete the language %name?
sr: Да ли сте сигурни да желите да избришете језик %name?

en: Placeholder
sr: Резервисано место

en: Language name
sr: Назив језика

en: Right to left
sr: С десна на лево

en: Left to right
sr: С лева на десно

en: Custom language
sr: Кориснички језик

en: Add custom language
sr: Додај кориснички језик

en: Save language
sr: Сними језик

en: Direction that text in this language is presented.
sr: Смер писања у овом језику

en: %name: may not be longer than @max characters.
sr: %name: не дуже од @max знакова.

en: Route Name
sr: Назив руте

en: Text field display format settings
sr: Подешавање формата приказа текстуалног поља

en: Link to the entity
sr: Линк ка ентитету

en: Display in native language
sr: Приказ на матерњем језику
