Custom Language field (8.x-1.11) - en to fi translation catalogue (35 entries)

en: Delete
fi: Poista

en: Language
fi: Kieli

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Format
fi: Muoto

en: Display
fi: Näyttö

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Enabled languages
fi: Käytössä olevat kielet

en: Native name
fi: Alkuperäinen nimi

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Language neutral
fi: Kielineutraali

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: Direction
fi: Suunta

en: Are you sure you want to delete the language %name?
fi: Haluatko varmasti poistaa kielen %name?

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Language name
fi: Kielen nimi

en: Right to left
fi: Oikealta vasemmalle

en: Left to right
fi: Vasemmalta oikealle

en: Custom language
fi: Mukautettu kieli

en: Add custom language
fi: Lisää mukautettu kieli

en: Save language
fi: Tallenna kieli

en: Direction that text in this language is presented.
fi: Kielen kirjoitussuunta.

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Language icons
fi: Kieli-ikonit

en: %field cannot contain any markup.
fi: Kenttä %field ei voi sisältää markuppia.

en: Current interface language
fi: Tämänhetkinen käyttöliittymäkieli

en: Author's preferred language
fi: Kirjoittajan oletuskieli

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: Route Name
fi: Reitin nimi

en: Text field display format settings
fi: Tekstikentän esitystavan asetukset

en: Link to the entity
fi: Linkki entiteettiin

en: Display in native language
fi: Näytä natiivikielisenä

en: Site's default language (@language)
fi: Sivuston oletuskieli (@language)
