Custom Language field (8.x-1.11) - en to lt translation catalogue (31 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Language
lt: Kalba

en: - None -
lt: - Joks -

en: Weight
lt: Svoris

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Format
lt: Formatas

en: Display
lt: Rodymas

en: Size of textfield
lt: Teksto laukelio ilgis

en: Enabled languages
lt: Įjungtos kalbos

en: Native name
lt: Projekto pavadinimas:

en: Language code
lt: Kalbos kodas

en: Language neutral
lt: Kalbai neutralus

en: Display format
lt: Rodymo formatas

en: Direction
lt: Kryptis

en: Are you sure you want to delete the language %name?
lt: Ar tikrai nori ištrinti %name kalbą?

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Language name
lt: Kalbos pavadinimas

en: Right to left
lt: Iš dešinės į kairę

en: Left to right
lt: Iš kairės į dešinę

en: Custom language
lt: Sava kalba

en: Add custom language
lt: Pridėti savitą kalbą

en: Save language
lt: Išsaugoti kalbą

en: Direction that text in this language is presented.
lt: Teksti kryptis šioje kalboje.

en: Field types
lt: Laukelių tipai

en: %field cannot contain any markup.
lt: %field negali turėti jokio kodo.

en: %name: may not be longer than @max characters.
lt: %name: negali būti ilgesnis nei @max simboliai.

en: Text field display format settings
lt: Teksto laukelio formato atvaizdavimo nustatymai

en: Link to the entity
lt: Nuoroda į esybę

en: Display in native language
lt: Atvaizduoti gimtąja kalba

en: Use language codes as <a href=":w3ctags">defined by the W3C</a> for interoperability. <em>Examples: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
lt: Suderinamumui naudokite kalbos kodą kaip <a href=":w3ctags">nurodo W3C</a>. <em>Pvz.: "en", "en-gb" and "zh-hant".</em>
