Custom Language field (8.x-1.11) - en to mr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Language
mr: भाषा

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Format
mr: रचना

en: Display
mr: दाखवा

en: ID
mr: आय डी

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Direction
mr: दिशा

en: Are you sure you want to delete the language %name?
mr: तुम्हाला खात्री आहे की तुम्हाला %name ही भाष मिटवाची आहे ?

en: Language name
mr: भाषेचे नाव

en: Right to left
mr: उजवीकडून डावीकडे

en: Left to right
mr: डावीकडून उजवीकडे

en: Save language
mr: भाषा संरक्षीत करा

en: Route Name
mr: मार्गाचे नाव
