Custom Language field (8.x-1.12) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Language
ar: اللغة

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Format
ar: التنسيق

en: Display
ar: العرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Enabled languages
ar: اللغات المفعلة

en: Native name
ar: الاسم الأصلي

en: Language code
ar: رمز اللغة

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Are you sure you want to delete the language %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف لغة %name؟

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Language name
ar: اسم اللغة

en: Right to left
ar: من اليمين لليسار

en: Left to right
ar: من اليسار لليمين

en: Custom language
ar: لغة طيعة

en: Add custom language
ar: أضف لغة طيعة

en: Save language
ar: حفظ اللغة

en: Direction that text in this language is presented.
ar: اتجاه الكتابة المستخدم في هذه اللغة.

en: %field cannot contain any markup.
ar: لا يمكن لـ %field أن يحتوي على أي ترميز.

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.

en: Route Name
ar: اسم الطريق

en: Text field display format settings
ar: إعدادات نسق عرض حقل النص
