Custom Language field (8.x-1.12) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Language
cy: Iaith

en: - None -
cy: - Dim -

en: Weight
cy: Pwysau

en: Name
cy: Enw

en: Format
cy: Fformat

en: Display
cy: Dangos

en: Native name
cy: Enw frodorol

en: Language code
cy: Côd yr iaith

en: Language neutral
cy: Iaith niwtral

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: Are you sure you want to delete the language %name?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu'r iaith %name?

en: Language name
cy: Enw Iaith

en: Right to left
cy: De i chwith

en: Left to right
cy: Chwith i'r dde

en: Custom language
cy: Iaith arfer

en: Add custom language
cy: Ychwanegu iaith arfer

en: Save language
cy: Cadw iaith

en: Direction that text in this language is presented.
cy: Cyfeiriad y mae testun yn yr iaith yma'n cael ei gyflwyno.
