Custom Language field (8.x-1.13) - en to be translation catalogue (28 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Language
be: Мова

en: - None -
be: - Нічога -

en: Weight
be: Вага

en: Name
be: Імя

en: Label
be: Подпіс

en: Format
be: Фармат

en: Display
be: Паказ

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Size of textfield
be: Памер тэкставага поля

en: Enabled languages
be: Уключаныя мовы

en: Native name
be: Роднае імя

en: Language code
be: Код мовы

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: Direction
be: Накірунак

en: Are you sure you want to delete the language %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць мову %name?

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Language name
be: Назва мовы

en: Right to left
be: Справа налева

en: Left to right
be: Злева направа

en: Custom language
be: Звычайная мова

en: Add custom language
be: Дадаць мову

en: Save language
be: Захаваць мову

en: Direction that text in this language is presented.
be: Накірунак, у якім прадстаўлены тэкст на гэтай мове.

en: Field types
be: Тыпы палёў

en: %field cannot contain any markup.
be: %field не можа ўтрымліваць ніякай пазнакі.

en: Route Name
be: Назва маршруту

en: Display in native language
be: Адлюстроўваць на роднай мове
