Custom Language field (8.x-1.13) - en to eo translation catalogue (25 entries)

en: Delete
eo: Forigu

en: Language
eo: Lingvo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Name
eo: Nomo

en: Label
eo: Etikedo.

en: ID
eo: Identigilo

en: Size of textfield
eo: Grandeco de tekstokampo

en: Native name
eo: Indiĝena nomo

en: Language code
eo: Lingva kodo

en: Language neutral
eo: Lingve neŭtrala

en: Direction
eo: Direkto

en: Are you sure you want to delete the language %name?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi la lingvon %name?

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: Language name
eo: Lingva nomo

en: Right to left
eo: Dekstre maldekstren

en: Left to right
eo: Maldekstre dekstren

en: Custom language
eo: Laŭmenda lingvo

en: Add custom language
eo: Aldonu laŭmendan lingvon

en: Save language
eo: Konservu lingvon

en: Direction that text in this language is presented.
eo: Direkto en kiu teksto en tiu lingvo prezentiĝas.

en: Route Name
eo: Nomo de vojo

en: Text field display format settings
eo: Agordoj de la vidiga strukturo de tekstaj kampoj

en: Link to the entity
eo: Ligilo al la ento

en: Display in native language
eo: Vidigu en denaska lingvo
