Custom Language field (8.x-1.13) - en to he translation catalogue (31 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Language
he: שפה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Format
he: פורמט

en: Display
he: תצוגה

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Enabled languages
he: שפות שהופעלו

en: Native name
he: שם בשפת מקור

en: Language code
he: קוד השפה

en: Language neutral
he: שפה נייטרלית

en: Display format
he: סגנון תצוגה

en: Direction
he: כיוון

en: Are you sure you want to delete the language %name?
he: האם אתם בטוחים שאתם מעוניינים למחוק את השפה %name?

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Language name
he: שם שפה

en: Right to left
he: מימין לשמאל

en: Left to right
he: משמאל לימין

en: Custom language
he: שפה מותאמת אישית

en: Add custom language
he: הוספת שפה מותאמת אישית

en: Save language
he: שמירת שפה

en: Direction that text in this language is presented.
he: כיווניות הטקסט בשפה זו.

en: Max length
he: אורך מקסימלי

en: Author's preferred language
he: השפה המועדפת על המחבר/ת

en: Route Name
he: שם נתיב

en: Text field display format settings
he: הגדרות פורמט תצוגה לשדה טקסט

en: Link to the entity
he: קישור לישות

en: Display in native language
he: להציג בשפה מקומית

en: Site's default language (@language)
he: שפת ברירת המחדל של האתר (@language)
