Custom Language field (8.x-1.13) - en to km translation catalogue (23 entries)

en: Delete
km: លុប

en: Language
km: ភាសា

en: - None -
km: - គ្មាន -

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: Label
km: ស្លាក

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Size of textfield
km: ទំហំ​វាល​អត្ថបទ

en: Enabled languages
km: ភាសា​ដែល​បាន​បើក

en: Native name
km: ឈ្មោះ​ជា​ភាសា​ជាតិ

en: Language code
km: កូដ​ភាសា

en: Language neutral
km: អាព្យាក្រឹត​ភាសា

en: Direction
km: ទិស

en: Are you sure you want to delete the language %name?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុបភាសា %name មែន​ទេ ?

en: Language name
km: ឈ្មោះ​ភាសា

en: Right to left
km: ពី​ស្តាំ​ទៅ​ឆ្វេង

en: Left to right
km: ពី​ឆ្វេង​ទៅ​ស្តាំ

en: Custom language
km: ភាសា​ផ្ទាល់​ខ្លួន

en: Add custom language
km: បន្ថែមភាសា​ផ្ទាល់ខ្លួន​

en: Save language
km: រក្សាទុក​ភាសា

en: Direction that text in this language is presented.
km: ទិសដៅ​ដែល​អត្ថបទ​ជា​ភាសានេះ​​ត្រូវបាន​បង្ហាញ ។

en: %field cannot contain any markup.
km: %field មិន​អាច​មាន markup ណាមួយ​ឡើយ ។
