Custom Language field (8.x-1.13) - en to th translation catalogue (22 entries)

en: Delete
th: ลบ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Format
th: รูปแบบ

en: Display
th: แสดงผล

en: ID
th: ไอดี

en: Size of textfield
th: ขนาดช่องข้อความ

en: Native name
th: ชื่อเดิม

en: Language neutral
th: ไม่ขึ้นกับภาษา

en: Display format
th: รูปแบบการแสดง

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Are you sure you want to delete the language %name?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบภาษา %name?

en: Right to left
th: ขวาไปซ้าย

en: Left to right
th: ซ้ายไปขวา

en: Custom language
th: ภาษากำหนดเอง

en: Add custom language
th: เพิ่มภาษาที่กำหนดเอง

en: Save language
th: บันทึกภาษา

en: Direction that text in this language is presented.
th: ทิศทางการแสดงข้อความของภาษา

en: Field types
th: ประเภทช่องรับข้อมูล

en: Author's preferred language
th: ภาษาที่ผู้เขียนเลือก

en: %name: may not be longer than @max characters.
th: %name: อาจไม่เกิน @max characters.
