Language field (8.x-1.2) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Language
es: Idioma

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Name
es: Nombre

en: Display
es: Presentación

en: Enabled languages
es: Idiomas activados

en: Languages
es: Idiomas

en: Native name
es: Nombre nativo

en: Field types
es: Tipos de campo

en: Current interface language
es: Idioma de la interfaz actual

en: Author's preferred language
es: Idioma preferido del autor

en: %name: may not be longer than @max characters.
es: %name: no puede ser mayor que de @max los caracteres.

en: Site's default language (@language)
es: Idioma predeterminado del sitio (@language)
