Custom Language field (8.x-1.5) - en to sv translation catalogue (22 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Language
sv: Språk

en: Edit
sv: Redigera

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Weight
sv: Vikt

en: Display
sv: Visa

en: Enabled languages
sv: Aktiverade språk

en: Native name
sv: Lokalt namn

en: Language code
sv: Språkkod

en: Language neutral
sv: Språkneutral

en: Direction
sv: Riktning

en: Are you sure you want to delete the language %name?
sv: Är du säker på att du vill radera språket %name?

en: Language name
sv: Namn på språk

en: Custom language
sv: Anpassat språk

en: Add custom language
sv: Lägg till anpassat språk

en: Save language
sv: Spara språk

en: Field types
sv: Fälttyper

en: %field cannot contain any markup.
sv: %field får inte innehålla någon uppmärkning.

en: Author's preferred language
sv: Författares förvalda språk

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.

en: Site's default language (@language)
sv: Webbplatsens förvalda språk (@language)

en: Language autocomplete (Tags style)
sv: Automatisk komplettering av språk (etiketter)
