Custom Language field (8.x-1.6) - en to hr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Language
hr: Jezik

en: Edit
hr: Uredi

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Weight
hr: Težina

en: Display
hr: Prikaz

en: Enabled languages
hr: Omogućeni jezici

en: Native name
hr: Izvorno ime

en: Language code
hr: Kôd jezika

en: Language neutral
hr: Neutralni jezik

en: Direction
hr: Smjer

en: Are you sure you want to delete the language %name?
hr: Želite li zbilja ukloniti jezik %name?

en: Language name
hr: Naziv jezika

en: Custom language
hr: Prilagođeni jezik

en: Add custom language
hr: Dodaj prilagođeni jezik

en: Save language
hr: Spremi jezik

en: %field cannot contain any markup.
hr: %field ne može sadržavati nikakve oznake.
