Custom Language field (8.x-1.6) - en to is translation catalogue (18 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Language
is: Tungumál

en: Edit
is: Breyta

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Weight
is: Vægi

en: Display
is: Sýna

en: ID
is: Kenni

en: Enabled languages
is: Virk tungumál

en: Native name
is: Á frummáli

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: Language neutral
is: Tungumál hlutlaust

en: Direction
is: Stefna

en: Are you sure you want to delete the language %name?
is: Ert þú viss um að þú viljir eyða tungumáli %name?

en: Language name
is: Nafn tungumáls

en: Custom language
is: Sérsniðið tungumál

en: Add custom language
is: Bæta við sérsniðnu tungumáli.

en: Save language
is: Vista tungumál

en: Field types
is: Tegundir svæða
