Custom Language field (8.x-1.8) - en to et translation catalogue (24 entries)

en: Delete
et: Kustuta

en: Language
et: Keel

en: - None -
et: - Puudub -

en: Weight
et: Kaal

en: Name
et: Nimi

en: Label
et: Nimetus

en: Display
et: Kuva

en: Enabled languages
et: Lubatud keeled

en: Native name
et: Omakeelne nimi

en: Language code
et: Keele kood

en: Language neutral
et: Keelest sõltumatu

en: Direction
et: Suund

en: Are you sure you want to delete the language %name?
et: Kas soovid jäädavalt kustutada %name keele?

en: Language name
et: Keele nimetus

en: Custom language
et: Täiendav keel

en: Add custom language
et: Lisa täiendav keel

en: Save language
et: Salvesta keel

en: Field types
et: Väljade tüübid

en: %field cannot contain any markup.
et: %field ei tohi sisaldada markupi.

en: Author's preferred language
et: Autori eelistatud keel

en: %name: may not be longer than @max characters.
et: %name: ei tohi olla pikem kui @max märki.

en: Display in native language
et: Kuva emakeeles

en: Site's default language (@language)
et: Saidi vaikimisi keel (@language)

en: %field must be a valid language tag as <a href=":url">defined by the W3C</a>.
et: %field peab olema kehtiv <a href=":url">W3C poolt määratud</a> tag
