Custom Language field (8.x-1.8) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Language
hi: भाषा

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Enabled languages
hi: सक्षम भाषाएँ

en: Native name
hi: मूल नाम

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Language neutral
hi: भाषा निष्पक्ष

en: Direction
hi: दिशा

en: Are you sure you want to delete the language %name?
hi: क्या आप सुनिश्चित हैं कि आप %name भाषा को नष्ट करना चाहते ?

en: Language name
hi: भाषा नाम

en: Custom language
hi: मनपसंद भाषा

en: Add custom language
hi: कस्टम भाषा जोड़ें

en: Save language
hi: भाषा सहेजें

en: %field cannot contain any markup.
hi: %field मे किसी भी मार्कअप को शामिल नहीं कर सकते हैं.

en: Display in native language
hi: स्थानीय भाषा में प्रदर्शन
