Custom Language field (8.x-1.8) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Language
ku: زمان

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Weight
ku: سەنگ

en: Name
ku: ناو

en: Label
ku: پێناس

en: Enabled languages
ku: زمانە چالاککراوەکان

en: Native name
ku: ناوی ڕه‌سه‌ن

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: Language neutral
ku: زمانی بێلایەن

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌

en: Are you sure you want to delete the language %name?
ku: تۆ دڵنیای که‌ ده‌ته‌وێ ئه‌م زمانه‌ %name بسڕیتەوە؟

en: Language name
ku: ناوی زمان

en: Custom language
ku: زمانی سازکراو

en: Add custom language
ku: زمانێکی تر زیاد بکە

en: Save language
ku: زمان پاشه‌که‌وت بکه‌
