Custom Language field (8.x-1.9) - en to jv translation catalogue (22 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Language
jv: Basa

en: Size
jv: Ukuran

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Weight
jv: Urutan

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Display
jv: Tampilan

en: Enabled languages
jv: Basa sing diuripaké

en: Native name
jv: Jeneng Daerah

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Language neutral
jv: Basa netral

en: Direction
jv: Arah

en: Are you sure you want to delete the language %name?
jv: Sampéyan yakin arep mbusak basa %name iki?

en: Language name
jv: Jeneng bāsā

en: Right to left
jv: Tengen mangiwā

en: Left to right
jv: Kiwā manengen

en: Custom language
jv: Basa tambahan

en: Add custom language
jv: Tambah bāsā liyané

en: Save language
jv: Nyimpen bāsā

en: Direction that text in this language is presented.
jv: Pengarahan tèks kuwi nang bāsā iki uwis dituduhnā.

en: %field cannot contain any markup.
jv: %field ora bisa diiseni kode HTML.
