Custom Language field (8.x-1.14) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Language
fa: زبان

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Display
fa: نمایش

en: ID
fa: شناسه

en: Size of textfield
fa: اندازه فیلد متن

en: Enabled languages
fa: زبان‌های فعال

en: Native name
fa: نام بومی

en: Language code
fa: کد زبان

en: Language neutral
fa: زبان نا‌مشخص

en: Display format
fa: قالب‌بندی نمایش

en: Direction
fa: جهت

en: Are you sure you want to delete the language %name?
fa: آیا از حذف زبان %name اطمینان دارید؟

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Language name
fa: نام زبان

en: Right to left
fa: راست به چپ

en: Left to right
fa: چپ به راست

en: Custom language
fa: زبان سفارشی

en: Add custom language
fa: افزودن زبان سفارشی

en: Save language
fa: ذخیره زبان

en: Direction that text in this language is presented.
fa: جهتی که متن در این زبان نمایش داده می‌شود.

en: %field cannot contain any markup.
fa: %field نمی‌تواند شامل نشانه‌گذاری باشد.

en: Route Name
fa: نام مسیر

en: Text field display format settings
fa: تنظیمات قالب‌بندی نمایش فیلد متنی

en: Link to the entity
fa: پیوند به عنصر

en: Display in native language
fa: نمایش در زبان محلی

en: Site's default language (@language)
fa: زبان پیش‌فرض سایت (@language)
