Launch Checklist (1.1.12) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Forms
it: Form

en: Content
it: Contenuto

en: Links
it: Collegamenti

en: Views
it: Viste

en: Modules
it: Moduli

en: Theme
it: Tema

en: General
it: Generale

en: Other
it: Altro

en: Base URL
it: URL base

en: Analytics
it: Analisi

en: Headings
it: Intestazioni

en: Block layout
it: Layout dei blocchi
