Launch Checklist (1.1.8) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Content
pt: Conteúdo

en: Links
pt: Ligações

en: Modules
pt: Módulos

en: Theme
pt: Tema

en: Database
pt: Base de dados

en: General
pt: Geral

en: Other
pt: Outro

en: Webform
pt: Formulário

en: Base URL
pt: URL Base

en: Cron Settings
pt: Configurações do cron

en: Progress
pt: Progresso

en: Privacy Policy
pt: Política de Privacidade

en: Headings
pt: Títulos

en: Block layout
pt: Disposição de blocos
