Layout (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (21 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Save
nl: Opslaan

en: Core
nl: Kern

en: Layout
nl: Lay-out

en: Layouts
nl: Lay-outs

en: layout
nl: lay-out

en: Edit layout
nl: Lay-out bewerken

en: Administer responsive layouts
nl: Responsive lay-outs beheren

en: Administer backend settings for responsive layouts.
nl: Instellingen voor responsive lay-outs beheren.

en: Add layout
nl: Lay-out toevoegen

en: <em>Edit layout</em> @label
nl: <em>Lay-out bewerken</em> @label

en: Are you sure you want to remove the layout %title?
nl: Weet u zeker dat u lay-out %title wilt verwijderen?

en: Layout %label has been deleted.
nl: Lay-out %label is verwijderd.

en: Manage list of layouts.
nl: Lijst van lay-outs beheren.

en: Responsive layout editor.
nl: Editor voor responsive lay-outs.

en: Example: 'Front page', 'Section page'.
nl: Voorbeeld: 'Voorpagina', 'Sectiepagina'.

en: Region and bunnypoint configuration
nl: Gebieds- en bunnypoint-instellingen

en: Layout %label saved.
nl: Lay-out %label opgeslagen.

en: Layout @label saved.
nl: Lay-out @label opgeslagen.
