Layout Builder Base (8.x-1.0-beta16) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Container
fr: Conteneur

en: Default
fr: Par défaut

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Height
fr: Hauteur

en: Medium
fr: Moyen

en: Start
fr: Début

en: End
fr: Fin

en: Fixed
fr: Fixe

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: White
fr: Blanc

en: Top Margin
fr: Marge supérieure

en: Right Margin
fr: Marge de Droite

en: Bottom Margin
fr: Marge Inférieure

en: Left Margin
fr: Marge de Gauche

en: Grey
fr: Gris

en: Black
fr: Noir

en: Margins
fr: Marges

en: Choose
fr: Choisir

en: Cover
fr: Couverture

en: Background image
fr: Image d'arrière-plan

en: Justify
fr: Justifier

en: Modifiers
fr: Modifieurs

en: Big
fr: Grand

en: Dark
fr: Sombre

en: Align items
fr: Aligner les éléments
