Layout Builder Base (8.x-1.0-beta4) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Center
it: Centro

en: Container
it: Contenitore

en: Default
it: Predefinito

en: Background
it: Sfondo

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Normal
it: Normale

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Medium
it: Medio

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: Fixed
it: Fisso

en: White
it: Bianco

en: Black
it: Nero

en: Cover
it: Copertina

en: Styles
it: Stili

en: Dark
it: Scuro
