Layout Builder Base (8.x-1.0-beta6) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: Center
hi: मध्य

en: Container
hi: कंटेनर

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Normal
hi: सामान्य

en: Medium
hi: माध्यम

en: Start
hi: शुरू

en: End
hi: समाप्त

en: Fixed
hi: निर्धारित

en: Standard
hi: मानक

en: Black
hi: काला

en: Background image
hi: पृष्ठभूमि पर छवि /चित्र
