Layout Builder Browser (8.x-1.3) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Block
ro: Bloc

en: Add block
ro: Adaugă blocul

en: Provider
ro: Furnizor

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ro: Sigur doreşti să ştergi blocul %name ?

en: Image path
ro: Calea către imagine

en: Blocks
ro: Blocuri

en: Weight for @block block
ro: Greutatea blocului @block

en: Filter by block name
ro: Filtrare după numele blocului

en: Enter a part of the block name to filter by.
ro: Introduceți o parte a numelui blocului după care să se facă filtrarea.

en: Block category
ro: Categorie bloc

en: The block %name has been deleted.
ro: Blocul %name a fost șters.
