Layout Builder Browser (8.x-1.4) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Block
fr: Bloc

en: Add block
fr: Ajouter un bloc

en: Provider
fr: Fournisseur

en: Block ID
fr: ID bloc

en: Are you sure you want to delete the block %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer le bloc %name ?

en: Image path
fr: Chemin de l'image

en: Blocks
fr: Blocs

en: Category ID
fr: Identifiant de catégorie

en: Image alt text
fr: Texte alternatif de l'image

en: Choose a block
fr: Choisir un bloc

en: Weight for @block block
fr: Poids du bloc @block

en: Filter by block name
fr: Filtrer par nom de bloc

en: Enter a part of the block name to filter by.
fr: Saisir une partie du nom du bloc pour filtrer.

en: Block category
fr: Catégorie du bloc

en: ID: @name
fr: Identifiant (ID) : @name

en: The block %name has been deleted.
fr: Le bloc %name a été supprimé.

en: All available blocks are listed.
fr: Tous les blocs disponibles sont listés.
