Layout Builder Browser (8.x-1.4) - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Block
pl: Blok

en: Add block
pl: Dodaj blok

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Are you sure you want to delete the block %name?
pl: Czy na pewno usunąć blok %name?

en: Image path
pl: Ścieżka obrazka

en: Blocks
pl: Bloki

en: Category ID
pl: Identyfikator kategorii

en: Choose a block
pl: Wybierz blok

en: Weight for @block block
pl: Waga bloku @block

en: Filter by block name
pl: Filtruj według nazwy bloku

en: Enter a part of the block name to filter by.
pl: Wprowadź część nazwy bloku aby według niej filtrować.

en: Block category
pl: Kategoria bloku

en: Layout Builder
pl: Kreator Układu
